
TDK Corporation
Product No:
C1005C0G1H040B050BA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 4PF 50V C0G 0402
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.04085
0.4085
50
0.02242
1.121
100
0.018335
1.8335
500
0.013091
6.5455
1000
0.010288
10.288
2500
0.009358
23.395
5000
0.008607
43.035
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | Low ESL |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 4 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |