
TE Connectivity Passive Product
Product No:
C1415KJL
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 15K OHM 5% 14W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.0185
4.0185
10
3.5872
35.872
25
3.37212
84.303
50
3.08503
154.2515
100
2.65449
265.449
250
2.295808
573.952
500
2.080576
1040.288
1000
1.829462
1829.462
5000
1.775835
8879.175
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | C, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 15 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 14W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±90ppm/°C |