
TE Connectivity Passive Product
Product No:
C141K0JL
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 1K OHM 5% 14W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.5365
2.5365
10
2.24865
22.4865
25
2.08544
52.136
50
1.9627
98.135
100
1.717315
171.7315
250
1.472006
368.0015
500
1.226678
613.339
1000
1.063116
1063.116
5000
1.030408
5152.04
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | C, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 14W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm) |
| Base Product Number | C14 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±90ppm/°C |