
TE Connectivity Passive Product
Product No:
C141R5JL
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 1.5 OHM 5% 14W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.66
2.66
10
2.3617
23.617
25
2.18956
54.739
50
2.06074
103.037
100
1.803195
180.3195
250
1.545612
386.403
500
1.28801
644.005
1000
1.116278
1116.278
5000
1.081936
5409.68
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | C, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1.5 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 14W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm) |
| Base Product Number | C14 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±90ppm/°C |