
TE Connectivity Passive Product
Product No:
C1422KJL
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 22K OHM 5% 14W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.0185
4.0185
10
3.5872
35.872
25
3.37212
84.303
40
3.084888
123.39552
100
2.65449
265.449
300
2.295798
688.7394
500
2.080576
1040.288
1000
1.829462
1829.462
4900
1.775835
8701.5915
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | C, CGS |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 22 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 14W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±90ppm/°C |