
TE Connectivity Passive Product
Product No:
C143R3JL
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 3.3 OHM 5% 14W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.5055
3.5055
10
3.12645
31.2645
25
2.93892
73.473
40
2.688738
107.54952
100
2.31363
231.363
300
2.000956
600.2868
500
1.81336
906.68
1000
1.594508
1594.508
4900
1.53823
7537.327
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | C, CGS |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 3.3 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 14W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm) |
| Base Product Number | C14 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±90ppm/°C |