
TE Connectivity Passive Product
Product No:
C1447KJL
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 47K OHM 5% 14W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.643
5.643
10
5.09675
50.9675
25
4.6626
116.565
50
4.33751
216.8755
100
3.79525
379.525
250
3.253104
813.276
500
2.982012
1491.006
1000
2.732608
2732.608
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | C, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 47 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 14W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm) |
| Base Product Number | C14 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±90ppm/°C |