
TE Connectivity Passive Product
Product No:
C1447RJL
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 47 OHM 5% 14W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.0495
3.0495
10
2.7189
27.189
25
2.5555
63.8875
40
2.338188
93.52752
100
2.011815
201.1815
300
1.739954
521.9862
500
1.576848
788.424
1000
1.386534
1386.534
4900
1.345884
6594.8316
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | C, CGS |
| Package | Tray |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 47 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 14W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm) |
| Base Product Number | C14 |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±90ppm/°C |