
TE Connectivity Passive Product
Product No:
C1468KJL
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 68K OHM 5% 14W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.13
5.13
10
4.63315
46.3315
25
4.2389
105.9725
50
3.94307
197.1535
100
3.450305
345.0305
250
2.957388
739.347
500
2.71092
1355.46
1000
2.484193
2484.193
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | C, CGS |
| Package | Bulk |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 68 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 14W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 2.098" L (8.50mm x 53.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±90ppm/°C |