Home / Ceramic Capacitors / C328C821GAG5TA7301
C328C821GAG5TA7301
KEMET
Product No:
C328C821GAG5TA7301
Description:
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 RAD
Series GoldMax 300 Comm C0G
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features Low ESL
Tolerance ±2%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 820 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 250V
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Base Product Number C328C
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C