Home / Ceramic Capacitors / C330C105M5U5TA7301
C330C105M5U5TA7301
KEMET
Product No:
C330C105M5U5TA7301
Description:
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 14288
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr KEMET
Series GoldMax 300 Comm Z5U
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 1 µF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Base Product Number C330C
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Operating Temperature 10°C ~ 85°C