C333C334K5R5TA
KEMET
Product No:
C333C334K5R5TA
Description:
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 700
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr KEMET
Series GoldMax 300 Comm X7R
Package Bulk
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 0.33 µF
Applications Bypass, Decoupling
Failure Rate -
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Base Product Number C333C
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C