C41-ALP24H-NYO
Visual Communications Company - VCC
Product No:
C41-ALP24H-NYO
Description:
PMI .250" LED 24V TAB DIFF AMBER
Series 41
Current 2mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 24V
Features -
Lens Size 7.11mm Dia
Lamp Color Amber
Lens Color Yellow
Millicandela Rating 2.1mcd
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)