C41-GAR48H-CGO
Visual Communications Company - VCC
Product No:
C41-GAR48H-CGO
Description:
PMI .250" LED 48V TAB CLEAR GREE
Series 41
Current 15mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 48V
Features -
Lens Size 7.11mm Dia
Lamp Color Amber, Green, Red
Lens Color Green
Product Status Obsolete
Lens Transparency Clear
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)