C41-NKA24H-NWO
Visual Communications Company - VCC
Product No:
C41-NKA24H-NWO
Description:
PMI .250" LED 24V TAB DIFF AMBER
Series 41
Current 17mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 24V
Features -
Lens Size 7.11mm Dia
Lamp Color Amber
Lens Color Colorless
Product Status Obsolete
Lens Transparency Diffused
Termination Style PC Pin
Wavelength - Peak 592nm
Millicandela Rating 3600mcd
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)