C905-NWA12H-O
Visual Communications Company - VCC
Product No:
C905-NWA12H-O
Description:
PMI-LS 8-27-15
Series 90
Current 20mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 12V
Lamp Color Amber
Lens Color -
Lens Style -
Viewing Angle 30°
Product Status Active
Lens Transparency -
Panel Cutout Shape Round
Base Product Number C905-NWA12H
Millicandela Rating 7500mcd
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)