C905-NWA24H-NAO
Visual Communications Company - VCC
Product No:
C905-NWA24H-NAO
Description:
PMI 10-23-2015
Series 90
Current 17mA
Package Bulk
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Voltage 24V
Lamp Color Amber
Lens Color Amber
Lens Style -
Viewing Angle 30°
Product Status Obsolete
Lens Transparency Diffused
Millicandela Rating 7500mcd
Panel Cutout Dimensions 0.29" (7.37mm)