CAB.015.GLA.C92GZ
LEMO
Product No:
CAB.015.GLA.C92GZ
Description:
CONN PLUG MALE 11P GOLD SLDR CUP
Shell Finish -
Cable Opening 0.287" ~ 0.362" (7.30mm ~ 9.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number CAB.015
Number of Positions 11 (10 + 1 Fluidic)
Shell Size - Insert 15
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C