CAB.H02.GLA.C72G
LEMO
Product No:
CAB.H02.GLA.C72G
Description:
PLUG 2 POS FREE HANGING
Color Gray
Series -
Shell Finish -
Cable Opening 0.209" ~ 0.283" (5.30mm ~ 7.20mm)
Shell Material Polysulfone (PSU)
Voltage Rating 250V
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number CAB.H02
Number of Positions 2
Shell Size - Insert H-2
Current Rating (Amps) 11A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C