CAB.M02.GLA.C72GZ
LEMO
Product No:
CAB.M02.GLA.C72GZ
Description:
Circular Plastic Push-Pull
Shell Finish -
Cable Opening 0.244" ~ 0.283" (6.20mm ~ 7.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 2
Shell Size - Insert M02
Current Rating (Amps) 30A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C