CAB.M03.GLA.C52AZ
LEMO
Product No:
CAB.M03.GLA.C52AZ
Description:
Circular Plastic Push-Pull
Shell Finish -
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 3
Shell Size - Insert M03
Current Rating (Amps) -
Operating Temperature -50°C ~ 150°C