CAB.M03.GLA.C92G
LEMO
Product No:
CAB.M03.GLA.C92G
Description:
Circular Plastic Push-Pull
Shell Finish -
Cable Opening 0.287" ~ 0.362" (7.30mm ~ 9.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 3
Shell Size - Insert M03
Current Rating (Amps) 17A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C