CAB.M04.GLA.C92GZ
LEMO
Product No:
CAB.M04.GLA.C92GZ
Description:
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Shell Finish -
Cable Opening 0.287" ~ 0.362" (7.30mm ~ 9.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number CAB.M04
Number of Positions 4
Shell Size - Insert M04
Current Rating (Amps) 15A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C