CAB.M06.GYC.C92NZ
LEMO
Product No:
CAB.M06.GYC.C92NZ
Description:
Circular Plastic Push-Pull
User Guide
Mfr LEMO
Color Black, Gray
Orientation B
Termination Crimp
Applications Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish -
Cable Opening 0.287" ~ 0.362" (7.30mm ~ 9.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 6
Shell Size - Insert M06
Current Rating (Amps) 12A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C