CAB.M08.GLA.C52GZ
LEMO
Product No:
CAB.M08.GLA.C52GZ
Description:
Circular Plastic Push-Pull
Shell Finish -
Cable Opening 0.126" ~ 0.205" (3.20mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 8
Shell Size - Insert M08
Current Rating (Amps) 10A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C