CAB.M10.GYC.C92GZ
LEMO
Product No:
CAB.M10.GYC.C92GZ
Description:
Circular Plastic Push-Pull
User Guide
Mfr LEMO
Color Gray
Orientation B
Termination Crimp
Applications Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish -
Cable Opening 0.287" ~ 0.362" (7.30mm ~ 9.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 10
Shell Size - Insert M10
Current Rating (Amps) 8A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C