CAB.M12.GLA.C52G
LEMO
Product No:
CAB.M12.GLA.C52G
Description:
CONN PLUG MALE 12P GOLD SLDR CUP
User Guide
Mfr LEMO
Color Gray
Orientation B
Termination Solder Cup
Applications Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish -
Cable Opening 0.126" ~ 0.205" (3.20mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number CAB.M12
Number of Positions 12
Shell Size - Insert M12
Current Rating (Amps) 7A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C