CAB.M19.GLA.C52A
LEMO
Product No:
CAB.M19.GLA.C52A
Description:
Circular Plastic Push-Pull
User Guide
Mfr LEMO
Color Gray
Orientation B
Termination Solder Cup
Applications Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement
Shell Finish -
Cable Opening 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Number of Positions 19
Shell Size - Insert M19
Current Rating (Amps) 5A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C