CAB.M26.GLA.C72R
LEMO
Product No:
CAB.M26.GLA.C72R
Description:
CONN PLUG MALE 26P GOLD SLDR CUP
User Guide
Mfr LEMO
Color Gray, Red
Shell Finish -
Cable Opening 0.209" ~ 0.283" (5.30mm ~ 7.20mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Base Product Number CAB.M26
Number of Positions 26
Shell Size - Insert M26
Current Rating (Amps) 2A
Operating Temperature -50°C ~ 150°C