CB7JB9R10
Stackpole Electronics Inc
Product No:
CB7JB9R10
Description:
RES 9.1 OHM 5% 7W AXIAL
Tolerance ±5%
Resistance 9.1 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 7W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.374" Square x 1.378" L (9.50mm x 35.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±200ppm/°C