CBC21W1M10GV30
Positronic
Product No:
CBC21W1M10GV30
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS CRIMP
Package Box
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Base Product Number CBC21W
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Number of Positions 21 (20 + 1 Coax or Power)
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C