CBC25W3S10000/AA
Positronic
Product No:
CBC25W3S10000/AA
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS CRIMP
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C