CBC25W3S1S50V5X
Positronic
Product No:
CBC25W3S1S50V5X
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS CRIMP
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C