CBC27W2S100V3X
Positronic
Product No:
CBC27W2S100V3X
Description:
CONN D-SUB RCPT 27POS CRIMP
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C