CBC36W4M1S50T2S
Positronic
Product No:
CBC36W4M1S50T2S
Description:
CONN D-SUB PLUG 36POS CRIMP
Package Box
Features -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Finish Gold
Flange Feature Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Number of Rows 3
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C