CBC36W4S1S5000
Positronic
Product No:
CBC36W4S1S5000
Description:
CONN D-SUB RCPT 36POS CRIMP
Package Box
Features -
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (4-40)
Number of Rows 3
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C