CBC43W2M1S50V5S
Positronic
Product No:
CBC43W2M1S50V5S
Description:
CONN D-SUB PLUG 43POS CRIMP
Package Box
Features -
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (4-40)
Number of Rows 3
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Base Product Number CBC43W
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Number of Positions 43 (41 + 2 Coax or Power)
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C