CBC46W4M1S50TS
Positronic
Product No:
CBC46W4M1S50TS
Description:
CONN D-SUB PLUG 46POS CRIMP
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Plug, Male Pins
Contact Finish Gold
Flange Feature Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Number of Rows 4
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C