CBC46W4S10ANES
Positronic
Product No:
CBC46W4S10ANES
Description:
CONN D-SUB RCPT 46POS CRIMP
Package Box
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Contact Finish Gold
Flange Feature Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Number of Rows 4
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C