CBC46W4S10G0X/AA
Positronic
Product No:
CBC46W4S10G0X/AA
Description:
CONN D-SUB RCPT 46POS CRIMP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Box
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 4
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C