CBC47W1S1S50V5S
Positronic
Product No:
CBC47W1S1S50V5S
Description:
CONN D-SUB RCPT 47POS CRIMP
Package Box
Features -
Contact Finish Gold
Flange Feature Board Side (4-40)
Number of Rows 3
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C