
TE Connectivity Passive Product
Product No:
CBT25J4K7
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
RES 4.7K OHM 5% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.589
0.589
10
0.437
4.37
25
0.35492
8.873
50
0.30856
15.428
100
0.2546
25.46
250
0.22116
55.29
500
0.180025
90.0125
1000
0.142785
142.785
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TE Connectivity Passive Product |
| Series | CBT, Neohm |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 4.7 kOhms |
| Composition | Carbon Composition |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | -700/ +400ppm/°C |