
YAGEO
Product No:
CC0805JPNPO9BN102
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1000PF 50V C0G/NPO 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.114
0.114
10
0.07885
0.7885
50
0.04484
2.242
100
0.037145
3.7145
500
0.026011
13.0055
1000
0.021536
21.536
2500
0.020045
50.1125
5000
0.018335
91.675
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | CC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 1000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |