
YAGEO
Product No:
CC0805KPX5R6BB106
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.171
0.171
10
0.11875
1.1875
50
0.07144
3.572
100
0.06042
6.042
500
0.041306
20.653
1000
0.036546
36.546
2500
0.03496
87.4
5000
0.031778
158.89
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | CC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 10 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Voltage - Rated | 10V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Temperature Coefficient | X5R |