
YAGEO
Product No:
CC1206JPX7R9BB104
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.1482
1.482
50
0.08911
4.4555
100
0.07524
7.524
500
0.051471
25.7355
1000
0.045524
45.524
2500
0.043548
108.87
5000
0.039586
197.93
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | CC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | - |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | 0.037" (0.95mm) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |