
Bourns Inc.
Product No:
CC322522A-101K
Manufacturer:
Package:
3225
Batch:
-
Description:
FIXED IND 100UH 180MA 9 OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.43415
4.3415
25
0.40356
10.089
50
0.34143
17.0715
100
0.310365
31.0365
250
0.291764
72.941
500
0.260737
130.3685
1000
0.211071
211.071
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Bourns Inc. |
| Type | - |
| Series | CC322522A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Q @ Freq | 20 @ 796kHz |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 100 µH |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Product Status | Active |
| Material - Core | Ferrite |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| DC Resistance (DCR) | 9Ohm Max |
| Current Rating (Amps) | 180 mA |
| Height - Seated (Max) | 0.087" (2.20mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | 3225 |
| Frequency - Self Resonant | 8MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 150mA |
| Inductance Frequency - Test | 796 kHz |