
TDK Corporation
Product No:
CC45SL3AD331JYNNA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 330PF 1KV SL RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.2755
2.755
50
0.19285
9.6425
100
0.165205
16.5205
500
0.123918
61.959
1000
0.104642
104.642
2500
0.099132
247.83
5000
0.093632
468.16
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CC45 |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | High Voltage, Low Dissipation Factor |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 330 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.551" (14.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | SL |