
TDK Corporation
Product No:
CC45SL3DD220JYVNA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 22PF 2KV SL RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.2318
2.318
50
0.16226
8.113
100
0.13908
13.908
500
0.10431
52.155
1000
0.088084
88.084
2500
0.083448
208.62
5000
0.078812
394.06
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CC45 |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | High Voltage, Low Dissipation Factor |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 22 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 2000V (2kV) |
| Size / Dimension | 0.217" Dia (5.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.374" (9.50mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | SL |