
TDK Corporation
Product No:
CC45SL3DD390JYNNA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 39PF 2KV SL RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3325
0.3325
10
0.228
2.28
50
0.15979
7.9895
100
0.13699
13.699
500
0.102771
51.3855
1000
0.086773
86.773
2500
0.082213
205.5325
5000
0.077644
388.22
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CC45 |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | High Voltage, Low Dissipation Factor |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 39 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 2000V (2kV) |
| Size / Dimension | 0.217" Dia (5.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.374" (9.50mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | SL |