
TDK Corporation
Product No:
CC45SL3DD391JYNNA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 390PF 2KV SL RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.3838
3.838
50
0.29032
14.516
100
0.25289
25.289
500
0.187302
93.651
1000
0.159201
159.201
2500
0.149834
374.585
5000
0.140467
702.335
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | TDK Corporation |
| Series | CC45 |
| Package | Bulk |
| Ratings | - |
| Features | High Voltage, Low Dissipation Factor |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
| Capacitance | 390 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial, Disc |
| Product Status | Not For New Designs |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 2000V (2kV) |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.50mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | SL |